Premis Fallers
 
Premis a les Falles de Gandia 2016
 
   
Festival Musical Infantil:

 

1. Grau

2. Parc Alqueria Nova

3. Sagrada Familia Corea

4. Vila Nova

5. Plaça Mercat

6. Serpis

7. Benirredrà

8. Beniopa

9. Roís de Corella

10. Plaça Prado

11. Màrtirs

12. Carrer Major i Passeig

13. Av. República Argentina

14. Crist Rei

15. Escola Pia

16. Passeig Lluis Belda

17. Alquerieta Museu Faller

18. Marqués de Campo-Perú

19. Plaça El.líptica

20. Exèrcit Espanyol-Jardinet

 

Carrossa Infantil

 

1. Alquerieta i Museu Faller

2. Mercat

3. Grau

 

Comparsa Infantil 

 

1. Grau

2. Mosquit

3. Beniopa

 

Cavalcada Infantil               

 

1. Grau

2. Sagrada Familia Corea

3. Beniopa

4. Mosquit

5. Mercat

 

Carrossa Major

 

1. Grau

2. Mercat

3. Alquerieta i Museu Faller

 

Comparsa Major 

 

1. Grau

2. Plaça El.líptica

3. Beniopa

 

Cavalcada Major 

 

1. Grau

2. Plaça El.líptica

3. Sagrada Familia Corea

4. Màrtirs

5. Vila Nova

 

Ninot Indultat Infantil

-Plaça El.líptica

 

Ninot Indultat Major

 

-Plaça Prado

 

Engalanament de Carrers


1. Grau

2. Av. República Argentina

3.Corea

 

Premi Crítica Local


1. Màrtirs

2. Vila Nova

3. Plaça Mercat

 

Ingeni i Gràcia 3 Secció Infantil


-Plaça El.líptica

 

Falles Infantils 3 Secció Major


1. Plaça El.l´ptica

2. Mosquit

3. Benipeixcar

 

Ingeni i Gràcia Secció 3 Major


-Mosquit

 

Falles Majors 3 Secció Major


1. Plaça El.líptica

2. Mosquit

3. Escola Pia

 

Ingeni i Gràcia Secció 2ª Infantil 


-Alquerieta i Museu Faller
 

Falles Infantils Secció 2ª infantil


1. Roís de Corella

2. Alquerieta i Museu Faller

3. Passeig Lluis Belda

 

Premi Ingeni i Gràcia Secció 2ª Major


1.Roís de Corella

 

Premi Falles Secció 2ª Major


1. Roís de Corella

2. Crist Rei

3. Lluis Belda

 

Premi Ingeni i Gràcia secció 1ª Infantil


-Màrtirs

 

Premi Falles Secció 1ª Infantil


1. Màrtirs

2. Beniopa

3. Sagrada Familia Corea

4. Grau

 

Premi Ingeni i Gràcia secció 1ª Major


1. Màrtirs

 

Premi Falles secció 1ª Major


1. Màrtirs

2. Beniopa

3. Carrer Major i Passeig

4. Corea

 

Premi Ingeni i Gràcia Secció  Especial Infantil


- Plaça Prado

 

Premi Falles Secció Especial Infantil


1. Plaça Prado

2. Vila Nova

3. Mercat

 

Ingeni i Gràcia Secció Especial Mayor


-Plaça Mercat

 

Premi Falles Secció Especial


1. Mercat

2. Plaça Prado

3. Vila Nova

 
 

 

Altres premis que ja s’han lliurat són:

Curtmetratges Tele7Safor 
Primer premi: 

Segon premi: 

Tercer premi: 

Ninots infantils:

Especial: Falla Prado

Primera: Falla Beniopa

Segona: Falla Lluis Belda

Tercera: Falla Plaça El.líptica

 

Ninots majors:

Especial: Falla Prado

Primera: Falla Beniopa

Segona: Falla Roís de Corella

Tercera: Falla Mosquit


Premis Emissions Falleres, patrocinats per RADIO GANDIA CADENA SER.

Primer premi: Falla Plaça Prado

Segon premi: Falla Grau

Tercer premi: Falla Beniopa

Quart premi: Falla Sagrada Familia Corea

Cinqué premi: Vila Nova

 

Premis Llibrets

Primer premi: Falla Vila Nova

Segon premi: Falla Dant Josep Raval

Tercer premi: Falla Plaça Prado

Quart premi: Falla Sagrada Familia Corea

Cinqué premi: Falla Alquerieta Museu Faller

 

Premi Portada de llibret.

Primer premi: Falla Plaça del Mercat

Segon premi: Falla Beniopa

Tercer premi: Falla Vila Nova

 

Informatiu faller 

Primer premi: Falla Grau
Segon premi: Falla Plaça Prado
Tercer premi: Falla Màrtirs
Quart premi: Falla Sagrada Família Corea
Quint premi: Falla Vila Nova

 

Premi Millor Article Llibret Aj. Benirredrà 

- Article ‘Un futur per començar’ escrit per Jesús Peris Llorca i publicat al llibret de la Falla Beniopa

 

Premi Joan Climent de poesia

-Falla Plaça El.líptica per "Obsol.lescència d´un bes" de Pura Maria García

 

Premi CEIC "Alfons el Vell" Qualitat Literària

- Llibret de la Falla Alquerieta Museu Faller

 

 

 


Copyright Radio Gandia S.A.: 2011